Atsiliepimai
  Autorius: Kipras
  Data: 2014-10-03
  Atsiliepimas:
  Patikimas tiekėjas. Pirkau ritininę stogo dangą. Pristatė laiku, produktų kokybe likau labai patenkintas. Rekomenduoju!
  Autorius: Vilius
  Data: 2017-03-29
  Atsiliepimas:
  Pirkau bitumines čerpes pagal skelbimą https://labaigerai.lt/skelbimai/nekilnojamas-turtas/statybines-medziagos/ prekės kokybiškos ir tikrai gera kaina
  Autorius: Vakaris
  Data: 2018-02-13
  Atsiliepimas:
  Įsigijome namuką, kuriam reikės pakeisti visą stogą. https://ntbumas.lt/namai/parduodamas-68-kv-m-gyvenamojo-ploto-namas-11-4-aru-sklype-pagiegalos-k-panevezio-r-alksniu-g-173.html Meistrai patarė kreiptis į BalticRoof ir tikrai kiek ieškojome internete, tai čia geriausios kainos. Tad dabar su žmona turime išsirinkti spalvą ir laukti pavasario :)
  Visi atsiliepimai
  Palikti atsiliepimą

Klojimo instrukcija

 
 
 
Bituminės lanksčiosios čerpės pritaikytos dengti šlaitiniams gyvenamųjų, pramoninių bei kitos paskirties statinių stogams, kurių šlaito nuolydis yra nuo 12°. Čerpės naudojamos tiek naujiems stogams įrengti, tiek ir seniems rekonstruoti.  
 
Vienas pagrindinių bituminių čerpių privalumų prieš kitos rūšies stogo dangas – itin nesudėtingas montavimas. Stogo įrengimo darbams atlikti nereikia specialių instrumentų ir įgūdžių. Mažos apimties ir nedidelio svorio medžiagos (vienoje čerpių pakuotėje yra 3 kv.m. bituminių čerpių) telpa į lengvąjį automobilį, joms pakelti ant stogo nereikia specialių kėlimo mechanizmų.
 
Išsamią stogo įrengimo ir čerpių klojimo instrukciją galite rasti ir ant kiekvienos bituminių čerpių pakuotės.
 
 
 
 
 
Klojant bitumines čerpes ant medinių ar kitų tipų stogo konstrukcijų, gegnių žingsnis priklauso nuo nuolatinių ir laikinų apkrovų, taip pat nuo stogo formos ir svyruoja nuo 600 iki 1500 mm. Priklausomai nuo gegnių žingsnio naudojamas įvairaus storio ištisinis medinis pagrindas: drėgmei atspari fanera arba orientuotos struktūros drožlių plokštės (OSB-3), įlaidinės arba apipjautosios vienodo storio spygliuočių lentos, kurių santykinis drėgnumas ne didesnis nei 20%. Lentų plotis - ne daugiau kaip 150 mm.
 
 
Montuojant stogą ir ištisiniam pagrindui naudojant fanerą arba OSB-3 plokštes, tarp lapų būtina palikti 3 mm tarpą, siekiant kompensuoti linijinį plėtimąsi šiltuoju metų laiku. Plokštes reikia montuoti šachmatine tvarka, kraštus pritvirtinant dygliavinėmis arba sraigtinėmis vinimis.
 
 
Norint pailginti gegnių konstrukcijų medinių elementų tarnavimo laiką, jas galima apdoroti antiseptikais ir antipirinais.
 
 
Tam, kad būtų prailgintas stogo konstrukcijos ilgaamžiškumas, būtina užtikrinti tinkamą stogo ventiliaciją, ypač virš eksploatuojamo mansardinio aukšto.
 
Kad sutapdintas šlaitinis stogas būtų gerai ventiliuojamas, jis turi turėti tris pagrindinius elementus:
 
angas orui patekti, kanalus virš šiluminės izoliacijos orui cirkuliuoti ir oro ištraukiamąsias angas viršutinėje dalyje.
 
 
Stogo konstrukcijos vėdinimo angų plotas turi sudaryti 1/300 – 1/500 pastogės šiluminės izoliacijos ploto. Slėgis pastogėje turi būti žemesnis, todėl oro ištraukiamųjų angų plotas turėtų būti 10 – 15 % didesnis už angą, skirtą oro patekimui.
 
Labai svarbu, kad oras iš lauko pasiektų visą pastogės erdvę tam, kad nesusidarytų stovinčio oro zonos.
 

Pakloto įrengimas

Esant bet kokiam stogo nuolydžiui po čerpėmis per visą šlaitą klojamas papildomas paruošiamasis hidroizoliacinis sluoksnis. Šlaitų sandūrose ir karnizų iškyšose montuojamas lipnus paruošiamasis hidroizoliacinis sluoksnis.

Likusi šlaito dalis gali būti dengiama paprastu, mechaniškai tvirtinamu paruošiamuoju hidroizoliaciniu sluoksniu, kuris klojamas iš apačios į viršų, perdengiant skersine kryptimi 100 mm ir išilgine kryptimi 150 mm, vyniojant ritinį lygiagrečiai karnizui. Paruošiamasis hidroizoliacinis sluoksnis prie pagrindo tvirtinamas kas 200 – 250 mm specialiomis cinkuotomis vinimis plačiomis galvutėmis. Juostų persidengimo vietos suklijuojamos bitumine mastika „FIKSER“.

 

Karnizų, šlaito kraštų įrengimas

Stogo šlaitų kraštai sutvirtinami metaliniais šlaito elementais. Pastarieji tvirtinami ant paruošiamojo hidroizoliacinio sluoksnio su 30 - 50 mm persidengimu specialiomis vinimis. Įrengiant karnizus laštakiai tvirtinami ant OSB plokštės, drėgmei atsparios faneros arba lentų denginio su 30 - 50 mm persidengimu specialiomis vinimis. Lipnus paruošiamasis hidroizoliacinis sluoksnis ties karnizu klojamas ant metalinio laštakio.

 

Bituminių čerpių klojimas

Jeigu ties šlaito karnizu įrengiamas stoglangis, patartina padaryti žymas šlaite. Jos reikalingos tam, kad būtų išvengta čerpių eilių neatitikimo virš stoglangio, taipogi padeda reguliuoti taisyklingą čerpių klojimą tiek vertikalia, tiek ir horizontalia kryptimi.

Nedidelis čerpių spalvos tonų skirtumas nėra defektas, jis charakteringas bet kurio gamintojo lanksčiosioms čerpėms. Tam, kad minimaliai sumažinti galimą spalvinį skirtumą, rekomenduojama klojimo metu atsitiktine tvarka maišyti 5 – 6 pakuočių čerpes. Klojimas turi būti vykdomas įstrižinėmis linijomis.
 
Prieš klojant čerpes būtina nuplėšti kitoje čerpės pusėje esančią silikonizuotą plėvelę. Kiekviena čerpė prie stogo pagrindo kalama plačiagalvėmis cinkuotomis vinimis, kurių kiekis priklauso nuo šlaito dydžio. Vinys turi būti įkaltos taip, kad galvutė būtų vienoje plokštumoje su čerpe, o ne įsmigusi. Vinys kalamos 2 – 3 cm atstumu nuo čerpės krašto.
 
 
Vėliau, veikiant saulės šilumai, bituminės čerpės sulimpa tarpusavyje ir prikimba prie stogo pagrindo, taip sudarydamos dvigubą ar net trigubą hidroizoliacinį sluoksnį.
 
Bituminės čerpės klojamos nuo šlaito apačios į viršų. Pradinės eilės kraigo – karnizo čerpės kalamos ant metalinio kraigo elemento, atsitraukus nuo jo krašto per 1 – 2 cm.
 
Pirmą čerpių eilę, esant ilgam šlaitui, rekomenduojama pradėti kloti nuo šlaito vidurio, atsitraukus nuo kraigo – karnizo čerpės per 1 – 2 cm. Antra eilė klojama virš pirmosios, perstūmus čerpę puse lapelio į kairę arba dešinę, trečia tokiu pat principu virš antrosios ir t.t.
 
Norint maksimaliai apsaugoti stogą nuo skersinio lietaus, 10 cm apatinė kraštinės čerpės pusė turi būti patepama bitumine mastika „FIKSER“.
 
Viršutiniai kraštinių čerpių kampai, priglundantys prie metalinio šlaito krašto, turi būti nupjaunami per 2 – 3 cm.
 
1 – silikonizuotos plėvelės nuplėšimas
2 – galinė metalinė detalė
3 – karnizo metalinė detalė
4 – kraigo - karnizo čerpė

Šlaitų sandūros įrengimas

 

 

Šlaitų sandūrą galima įrengti dviem būdais: atviruoju ir uždaruoju.

 
Atviros šlaitų sandūros įrengimas
 
Čerpės klojamos šlaitų sandūros ašies link virš bituminės sandūros juostos (3). Kraštinė čerpė tvirtinama viena papildoma vinimi viršutinėje dalyje (2), ne arčiau kaip 30 cm atstumu iki centrinės sandūros ašies (1). Uždengus abu šlaitus, išilgai sandūros ašies, 5 - 15 cm atstumu nutiesiamos lygiuojančios virvelės ir pagal jas kreida brėžiamos linijos (3). Pagal šias linijas čerpės nupjaunamos. Siekiant nepažeisti hidroizoliacinio sluoksnio, pjaunant būtina pasidėti po čerpėmis specialią lentelę.
 
Tam, kad nukreipti vandens srautą į sandūrą, reikia nupjauti kraštinių čerpių viršutinius kampus (4) ir iš apačios, 10 cm plotyje patepti bitumine mastika FIKSER (5). Jeigu vandens srautai šlaito paviršiuje yra skirtingi, tai sandūros latakas turi būti orientuotas į mažesniojo srauto pusę. Sandūros latako plotis gali svyruoti tarp 5 - 15 cm, priklausomai nuo statinio buvimo vietos ir konstrukcijos (jeigu statinys yra miškingoje vietovėje, lataką reikėtų daryti platesnį, kad lengviau pasišalintų prikritę lapai).
 
 
 
Uždaros šlaitų sandūros įrengimas
 
Šiuo būdu čerpės pradedamos kloti nuo žemesnio šlaito, pereinant į aukštesnį ne arčiau kaip 30 cm atstumu iki ašies. Paskutinės čerpės tvirtinamos ne arčiau kaip 25 cm atstumu iki šlaitų sandūros ašies. Jų kampai papildomai turi būti tvirtinami specialiomis vinimis. Taip įrengiamas žemesnis stogo šlaitas.
 
Prieš įrenginėjant statesnį šlaitą ant jo 7-8 cm atstumu nuo šlaitų sandūros ašies turi būti nubrėžiama linija, pagal kurią nupjaunamos šio šlaito čerpės.
 
Kad vandens srautas būtų nukreiptas į sandūrą, reikia nupjauti kraštinių čerpių viršutinius kampus ir iš apačios 10 cm plotyje patepti bitumine mastika FIKSER (5).
 
 
 
Tose vietose, kur šlaitas jungiasi su vertikaliomis plokštumomis turi būti prikalamas trikampis tašas (50x50 mm). Ant jo užleidžiamos bituminės čerpės (4). Jeigu vertikali siena yra plytinė – ją būtina nutinkuoti ir nugruntuoti. Virš čerpių montuojamos 500 mm pločio ištisai bitumine mastika „FIKSER“ patepota sandūros juosta (5). Ji ant sienos užleidžiama ne mažiau kaip 300 mm.
 
Viršutinė juostos dalis tvirtinama metaline juostele (2), kuri prie sienos tvirtinama mechaniškai ir hermetizuojama silikonu ar panašiu hermetiku (3).
 
Tarpą tarp dūmtraukio (kamino) ir degios arba sunkiai degios stogo konstrukcijos reikia uždengti nedegia stogo danga. Jeigu dūmtraukio plotis didesnis nei 500 mm ir jis yra skersai šlaito, rekomenduojama įrengti papildomą kraigą tam, kad išvengtumėte sniego sankaupų.
 
Stogo ventiliacijos angos, antenos, komunikacijų vamzdeliai hermetizuojami specialiais, bituminėms čerpėms skirtais, pralaidos elementais, kurie fiksuojami vinimis, ant jų klojamos čerpės priklijuojamos bitumine mastika.
 

 

Šlaito kraštų ir karnizų įrengimas

Čerpių kraštus prie briaunos atskiruose šlaituose reikia nupjauti išilgai šlaito briaunos - taip, kad tarp jų liktų 0,5 cm tarpas. Tada ant jo tiesia eilute montuojama kraigo-karnizo čerpė. TANGO, TRIO ir SONATA kraigo-karnizo čerpė gali būti išpjauta iš jų pačių. Prieš klojant tokias kraigo-karnizo čerpes, būtina pilnai ištepti jų apatines dalis bitumine mastika FIKSER. Čerpėms SONATA nematoma dalis yra B, matoma - A. Montuojama iš apačios į viršų.

 
Kraigo-karnizo čerpės perforacijos vietose dalinamos į 3 dalis ir klojamos tiesia eilute su 3 - 5 cm perdengimu. Iš kiekvienos šlaito pusės pritvirtinamos dviem vinimis. Čerpės turi būti klojamos priešingai vyraujančiai vėjo krypčiai.
 
 
Tam, kad būtų išvengta čerpių lužinėjimo klojant čerpes esant žemesnei aplinkos temperatūrai nei - 6ºC, rekomenduojama kraigo – karnizo čerpes lenkti ant įkaitinto 10 cm skersmens vamzdžio.
 
 
 
Detalią stogo įrengimo instrukciją rasite čia:
 
 
Negalima to paties stogo dengti produkcija su skirtingais spalvos kodais ir skirtingomis pagaminimo datomis.
 
Jeigu stogo klojimo darbai vykdomi esant neaukštai temperatūrai, būtina pakaitinti apatinę lipnią čerpių pusę pramoniniu fenu.
 
Kad būtų išvengta stogo dangos pažeidimo, klojimo metu medžiagas reikia pjaustyti ant specialios lentelės.
 
Produkcijos paletės negali būti sandėliuojamos viena ant kitos. Tam, kad išvengti čerpių sukibimo pakete reikia apsaugoti jas nuo tiesioginių saulės spindulių. Norint lengvai atskirti pakete esančias čerpes vieną nuo kitos reikia prieš atidarant paketą jį šiek tiek sulenkti ir papurtyti.
 
Nerekomenduojama vaikščioti stogu esant karštam, saulėtam orui, nes galima pažeisti dangą. Tam turi būti naudojamos specialios lipynės.
 
 • Stogą būtina tikrinti pavasario ir rudens metu.
 • Lapų sąnašas, šakas ir kitas smulkias šiukšles patartina valyti tik minkšta šluota. Negali būti naudojami jokie aštrūs įrankiai, o aštrūs daiktai turi būti surenkami rankomis.
 • Patartina pravalyti lietvamzdžius ir lietaus vandens nutekėjimo latakus.
 • Būtina valyti dideles sniego sankaupas. Tam tikslui naudotini neaštrūs mediniai kastuvai. Ant stogo gali būti paliktas ne didesnis nei 10 cm sniego sluoksnis.
 • Stogo patikrinimas turi būti atliekamas profilaktiškai, tačiau esant net ir smulkiems pažeidimams remontuoti stogą yra būtina.